Videočlánek: Jak přesvědčit šéfa, že potřebujete animované video

Máte pocit, že by animované video bylo to pravé pro vaši firmu? Gratulujeme! Teď už stačí „jen“ přesvědčit šéfa a svět videomarketingu vám otevře dosud netušené možnostiMyslíte ale, že vám to šéf neschválí? Poradíme vám, jak přesvědčit šéfa o tom, že váš marketing by potřeboval animované video.

 

1.Benefity videa

I na toho nejnáročnějšího nadřízeného s nejoblíbenější frází „A dál?“ si troufnete se znalostí benefitů, které animované video nabízí. Je jich totiž hned několik:

Udrží pozornost

Zatímco ze stránek zahlcených textem prchají čtenáři průměrně po osmi vteřinách, na webech s videem se rádi zdrží i dvě minuty. Protože kdo by vtipné animované video nedokoukal do konce?

Zvýší úspěšnost

Webová prezentace s videem má až o 20 % úspěšnější prodeje. Lidé totiž přicházejí na vaše stránky, zhlédnou celé video a zábavnou formou získají potřebné informace o výhodách produktu nebo služby. To se vám s jiným médiem tak snadno nepovede.

Získá přízeň

Kdo by nemiloval video? Lidé ho mají mnohem raději než psaný text, tím spíš na internetu. Video je pobaví, vzdělá, a přitom nemá výraznější nároky na pozornost. Takovou službu vám vděčný divák jen tak nezapomene.

Uspokojí i Google

Zábavná videa nepřitahují jen lidský faktor. Také Google odmění web s videem lepším hodnocením a vaše firma tak bude pro potenciální zákazníky snáze k nalezení.

 

2. Investice do značky

Benefit nad benefity – animované video je dokonalou propagací vašeho brandu. Svěže převypráví váš příběh a s lehkostí naváže pouto s budoucím zákazníkem. Video, které vás odliší od konkurence, udělá pro váš marketing více než některé jiné způsoby dohromady. Pomocí příběhu, barev a zvuků se zachytí v paměti diváka a možná se tak stane vaší nejlepší reklamou.

 

3. Cenově výhodné

Na animované video nepotřebujete nákladnou produkci, i kdyby se zrovna mělo odehrávat v amazonské džungli. Výpravný spot, který chytne diváka za srdce, se dá pořídit i s omezeným rozpočtem menší nebo střední firmy

Navíc ušetříte na ostatních formách propagace – už zmiňovaná atraktivita pro Google vydá za několik PPC kampaní. Když k tomu připočtete všechny další výhody soustředěné do jednoho videa, šéf vaší firmy si je už snadno přepočítá na finance. A až uvidí finální verzi vaší nové animované prezentace, nejspíš si ji taky zamiluje. Což jsou další bonusové body pro vás!

 

Cenově dostupné řešení pro vaši firmu

Chcete získat animované video bez přemrštěných výdajů? Animačka je ideálním řešením z hlediska cena/výkon, kterým zaujme i nejnáročnějšího bosse.
Nezávazně nás kontaktujte a získejte další informace, jak může animované video pomoct právě vaší firmě.

Petra Svobodová
Pomáhá a radí online podnikatelům, jak díky videím mohou oslovit své zákazníky. Jejím cílem je dělat pro klienty animovaná videa, která jednoduše, zábavně a lidsky vystihnou podstatu, výhody a výjimečnost jejich projektu.


Je autorkou online kurzů Online Video Academy a CEO projektu Animačka.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů