Proč jedno video pro váš byznys opravdu nestačí

S nadsázkou můžeme říct, že „obraz vydá za tisíc slov.“ Tato statistika je pádným důvodem k tomu, abyste i vy vytvořili video a zapojili tak více zákazníků. Opravdu ale stačí jen zveřejnit video a čekat na výsledky? Tak to nefunguje!

Skutečnost je totiž taková, že jedno byť působivé video v komplexní marketingové strategii zaostává. Studie Aberdeen ukázala, že 60 % těch nejlepších společností používá videa napříč celým marketingovým trychtýřem. Prvotřídní model video marketingu nepřivede jen nové klienty, ale také zákazníky provádí každou fází nákupu a udržuje jejich zájem o produkt. Dynamický mix obsahu pro každou fázi obchodního cyklu je tak nutností, pokud hodláte maximalizovat dosah vašeho podnikání a pomoci tak vašemu týmu prodejců.

První fáze marketingového trychtýře

Abyste oslovili co největší část potenciálních klientů (top funnel), začněte tím, že vytvoříte obsah, který upozorní diváky na produkt nebo službu, která pro ně přináší řešení. Videa by měla zapůsobit na jejich pozornost. Nabídněte jim však spíše řešení, než abyste na ně tlačili. Explainer videa jsou k tomuto účelu skvělá.

Kromě tvorby explainer videa, které je pro vaše stránky nezbytné, můžete v této fázi vytvořit i další druhy videí:

Tipy & Jak na to

Demonstrujte jednoduché úkoly a ukažte, jak se věnujete vašim divákům. Podtrhne to důvěryhodnost vašeho produktu i služby.

Humorný obsah

Použijte firemního maskota a představte divákům kanceláře, váš tým, nebo jim ukažte humorné kousky, které na pracovišti provádíte. Budete působit mile a vaši značku to neskutečně polidští.

Video infografika

Vytvořte vizuální prezentaci k aktuálnímu problému ve vaší branži. Jde o jednoduchý způsob, jak potenciálním zákazníkům zprostředkovat spolehlivý a poutavý obsah.

Střed marketingového trychtýře

Převážná část vašeho obsahu by se měla objevit v této části, kde se vaši potenciální klienti učí, vyhodnocují a nakonec jednají – koupí váš produkt či službu. Kromě toho, že je tato část bohatá na informace, jde o příležitost, jak pomoci divákům k tomu, aby zjistili, že máte řešení, které hledají.

Co vytvořit:

Ohlasy zákazníků

Sdělte lidem, jak váš produkt nebo služba pomohla ostatním lidem v jejich podnikání.

Ukázka produktu

Udělejte si čas a detailně ukažte, v čem spočívá vaše řešení.

Případové studie

Zveřejněte úspěšné příběhy o tom, jak klienti využili váš výrobek ke zlepšení konverzí, zaujetí zákazníků, a ovlivnili tak své výsledky.

Závěr marketingového trychtýře

Videa vám pomohou uzavřít obchod, ale jsou také užitečná k tomu, aby vašim zákazníkům i po zakoupení produktu sdělili, že jejich volba rozhodně stála za to. Je důležité vychovávat nové klienty a se zákazníky budovat silné vztahy.

FAQs

Vytvořte seznam často kladených otázek, které můžete zodpovědět pomocí videa.

Instruktážní videa

Pokryjte všechny druhy otázek, které vaši zákazníci mohou po koupi produktu mít. Je lepší se na ně připravit.

Produktové aktualizace

Informujte zákazníky o jakémkoli dalším vývoji produktu, výhodném balíčku či dalším produktu nebo funkci, která by mohla přispět k prodloužení jejich licence. Zahrňte také jakékoliv další oznámení, které by je mohlo zajímat.

Ujistěte se, že vás ostatní mohou snadno kontaktovat; přesně tohle je totiž bod, kdy přichází do hry váš zákaznický servis a utváří prvotní vztahy s vašimi zákazníky.

Stručně řečeno, video není jen preferovaný formát obsahu, který si mnozí užívají, je také přesvědčivé. Vytvořením různých typů marketingového trychtýře (tj. strategie) provázíte zákazníky na cestě, kterou si sami zvolili. Kromě toho děláte laskavost i sami sobě, hodnota videa totiž není jen v povědomí o značce. Jedním formátem můžete zvýšit výsledky, budovat image vaší značky a posilovat vztahy se zákazníky.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů