Jak zvýšit úspěšnost vaší videokampaně v sedmi jednoduchých krocích

13.7. 2018 (Aktualizováno: 9.7. 2018)Markéta Brožová3020x0 Komentářů

Máte problémy odrazit se s vaší kampaní ode dna? Těchto sedm jednoduchých kroků vám pomůže zvýšit počet zhlédnutí, zájem diváků i index návratnosti.

1. Vkládejte videa. Všude.

Když už jste vytvořili video, maximalizujte jeho hodnotu tím, že o něm dáte vědět. Vložte ho na domovskou stránku vašeho webu, do příspěvků, sdílejte ho na sociálních sítích, nebo se o něj podělte s kolegy ze stejné branže. Když je obsah příspěvku vhodný a kontext to dovolí, video zkrátka vložte. Víme, že uživatelé video ocení více než jen psaný text. Nebojte se jim tak dát to, co chtějí.

2. Optimalizujte prostřednictvím metriky pro videa

Vkládání videa všude tam, kde se to hodí, je jedna věc. Pokud ale nesledujete výkon videa, jeho hodnota ztrácí na významu. Podívejte se, kde vaše video přitahuje nejvíce diváků, kolik času lidé sledováním videa tráví, a jak často konverze vede k požadovaným registracím a prodeji. Když to budete vědět, můžete optimalizovat obsah a distribuci těchto videí A vaše marketingová strategie tak bude mít ten největší možný dopad.

Pro lepší informace o tom, jak co nejlépe využít metriky videí, se podívejte na náš nedávný příspěvek.

3. Starejte se o YouTube kanál

Domovskou stanicí vašeho videa by měl být váš YouTube kanál. Ještě ho nemáte? Pak si ho co nejrychleji založte! Pokud však chcete, aby vaše marketingové strategie vypadaly uceleně a profesionálně, pouhé nahrání videa rozhodně nestačí.

Využijte všech funkcí, které vám pomohou rozdělit videa do příslušných kategorií a upřednostní je před ostatními. Pokud máte kampaň, jejímž stěžejním bodem je právě video, ujistěte se, že se nachází v horní části domovské stránky vašeho účtu. Zajistíte tak, aby diváci sdělení vaší firmy snáze identifikovali, a dostanete je přesně tam, kam potřebujete, aby video mělo co nejlepší dopad.

4. Doplňte video o text se SEO optimalizací

Když sestavujete marketingovou strategii videa, máte často tendenci zanedbat význam textu. Pokud ale chcete, aby si diváci vašich videí všimli, klasické SEO principy vám k tomu pomohou. Ujistěte se proto, že jsou vaše stránky plné klíčových slov, značek a všech ostatních věcí, které by vaše cílová skupina mohla hledat.

Trocha času navíc, který investujete do práce s nástroji jako Google Trends, abyste zjistili ty nejvyhledávanější výrazy týkající se vašeho produktu, může nakonec být zásadní.

5. Pochlubte se výrobkem i sami sebou

V případě, že můžete ve videu demonstrovat, jak váš produkt či služba funguje, udělejte to! Jak vysvětluje online podnikatelka Prerna Gupta v jednom ze svých blogů – největšího úspěchu dosáhla, když její společnost Khu.sh předvedla funkčnost nové karaoke aplikace zpěvem před kamerou. Nejen, že lidé viděli aplikaci v akci, členové týmu před kamerou jí dodali poutavý prvek.

„Ukázala jsem funkčnost aplikace na videu a lidi se smáli a tleskali,“ říká. Potom mě ve videu vystřídal technický ředitel, který vůbec neumí zpívat. A bylo to! Počet stažení aplikace narůstal. A aplikace se začala prodávat takřka sama, ještě ten rok jsme dosáhli jednoho milionu stažení.“

6. Připojte výzvu k akci

Skvělé video je jedna věc, pozornost publika by ale byla zbytečná, kdyby neobsahovalo výzvu k akci, která diváky povzbudí k tomu, aby se aktivně zapojili. Ať už bude vaším cílem e-mailový odběr novinek, nebo rovnou prodej, konečný efekt videa musí být jasný už na začátku kampaně a výzva k akci by měla směřovat k jeho splnění.

Video by mělo dovést diváka tam, kam si zvolíte. Ujistěte se proto, že je dostatečně iniciativní, jasné a přitažlivé a obsahuje patřičné odkazy.

7. Ze všeho nejvíc ale dbejte na kvalitu

Všechny uvedené tipy přijdou vniveč, pokud vaše video jeví známky toho, že bylo vytvořené narychlo, působí lacině, nebo dokonce obojí. Diváky by to mohlo rychle odradit a celý projekt by vašemu podnikání způsobil víc škody než užitku.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů