Za málo peněz hodně muziky aneb Kolik stojí animované video?

Za málo peněz hodně muziky… Tak na takovou hudbu slyší přece každý 😊

Úkolem tohoto článku je vysvětlit, proč je těžké určit cenu animovaného videa jen tak spatra. My si samozřejmě přejeme zákazníkům předem poskytnout všechny důležité informace (což je v prvé řadě cena), v případě animovaného videa do toho však zasahuje několik faktorů, které jsou velmi individuální. Proto bychom vám rádi vysvětlili princip, podle kterého se určuje cena za video.

Cenu animace tedy obecně ovlivňuje její délka, kvalita, počet postav a případné služby navíc, které byste si jako klient přáli.

 

Délka videa musí korespondovat s vaším záměrem

 • 20-60s videa je ideální délka na sociální sítě či Google
 • 60-120s videa je ideální délka na webové stránky (tam si můžete dovolit jít více do detailů a vysvětlit, o co vlastně go)

 

Pokud se rozhodnete objednat obě videa – máme pro vás AKČNÍ CENU!!!  Kratší video vám naúčtujeme jako 1/3 ceny dlouhého videa!

 

Typ videa výrazně ovlivňuje jeho cenu

 1. Nejlevnější je infografika– vynikající formát pro práci s daty, čísly a textem
 2. Levnější je 2D whiteboard animace(obvykle ruka kreslící na tabuli) – videa vysvětlující proces či problém, která mohou trvat až do 60 s
 3. Nejvyužívanější formou je barevná 2D animace
 4. Nejdražší jsou 3D animace– ty už jsou vhodné pro větší rozpočty. Jsou velmi realistické a vhodné k prezentaci produktu či školení o bezpečnosti

 

Většina našich zákazníků se rozhodne pro video kolem 60s, s rozpočtem 30-40 000 Kč.

 

Co všechno je v ceně?

 • Spolupráce na scénáři a v celém průběhu přípravy (čti “dáme pokec na Skypu”)
 • Voiceover – profesionální dabér, který bude odpovídat vašim požadavkům
 • Neomezená licence
 • Konzultace o tom, jak nejlépe propagovat video
 • Instruktážní video, které vám pomůže dostat náš výtvor na stránky bez potíží

 Co v ceně naopak NENÍ?

 • Jazykové mutace pro zahraniční publikum (vyjde asi na 1/3 ceny videa… Znáte to, musíte synchronizovat desítky políček se zvukem, efekty… Teď je to všechno jinak dlouhé než v češtině a je s tím hromada práce)
 • Samotná propagace videa (nicméně doporučujeme propagaci přiobjednat, jinak video zdaleka nedosáhne tak skvělých výsledků, jak by mohlo… Přece nechcete létat s dírou v palivové nádrži, že? Cena se pohybuje mezi 4-10 000 Kč, ale peníze za propagaci se vám rychle vrátí)

 

A jak rychle video dodáme?

Tak i to je velmi individuální, ovšem běžné formáty videí v délce 1minuty dodáme za 1 měsíc. Méně náročná videa jsme schopni dodat do 7 dní, ovšem za express příplatek.

 

Chceme, abyste věděli, že s vašimi penězi zacházíme férově. Věříme, že vám tento text pomohl pochopit cenu vaší investice, její schopnost návratnosti a pomohl vám zorientovat se na poli video marketingu.

 

Pro bližší informace nebo objednávku nezávazné konzultace pište na email petra@animacka.cz nebo volejte na tel. +420 702 075 709.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů